Select Page

23.05.2022 Simpozion Științific TM | Punți de dezvoltare în diabet

[vc_section full_width=”stretch_row_content” css=”.vc_custom_1652770628795{margin-top: 0px !important;margin-right: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;margin-left: 0px !important;border-top-width: 0px !important;border-right-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;border-left-width: 0px !important;padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;}”][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6531″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]Societatea Română de Diabet, Nutriție și Boli Metabolice organizează prima ediție a simpozionului științific „Punți de dezvoltare în diabet”.
Evenimentul va avea loc în data de 23 mai, în intervalul orar 16:00-19:00 la NH Hotel Timișoara (Strada Johann Heinrich Pestalozzi 1/a).
Manifestarea, moderată de domnul Prof. Univ. Dr. Romulus Timar, are ca invitat special pe doamna Prof. Univ. Dr. Rodica Pop-Bușui, președinte ales Medicină și Știință, Asociația Americană de Diabet, Director asociat pentru cercetare clinică, mentorat și dezvoltare și Vicepreședinte al Departamentului de Cercetare Clinică – Medicină Internă din cadrul Universității Michigan.
Evenimentul este adresat medicilor rezidenți, specialiști și primari în diabet, endocrinologie, medicină internă, cardiologie, nefrologie, neurologie, chirurgie și medicină de familie.

Organizator științific: Societatea Română de Diabet, Nutriție și Boli Metabolice
Management logistic eveniment: Sănătatea Press Group[/vc_column_text][vc_empty_space height=”120px”][vc_text_separator title=”FORMULAR DE PARTICIPARE”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][contact-form-7 id=”6535″][/vc_column][/vc_row]